Vyberte stránku

BIO a přírodní kosmetika. To je taková kontroverzní věc. Dnes hodně oblíbený trend je dobré brát trošku s nadhledem. Přírodní nemusí znamenat „lepší“ a Syntetické nemusí být nutně „horší“. Tak jednoduché to není. Je spousta názorů v obou táborech. Já věřím, že pravda je někde uprostřed.

Někdy příště o tom, co mě vede k tomuto názoru.

Každý produkt může být jedinečný a záleží především na kvalitě složení a na preparátu nebo-li formulaci (tj. jak spolu jednotlivé složky souzní a navazují na sebe).  Stejné složky u dvou chemiků můžou přinést rozdílné výsledky. 

Moje osobní zkušenost s „přírodní kosmetikou“ na pleť byla mnohokrát velké fiasko a často jsem již po prvním použití věděla, že jsem šlápla vedle. (nutno říci, že jsem zatím neinvestovala částku přes 400Kč/bio-produkt). Mám smíšenou dehydrovanou pleť se sklony k pupínkům, což znamená, že mě jen tak nějaký produkt nesedne. Mojí pleť je náročné uspokojit a navíc si skoro nemohu dovolit použít pleťový olej, kterými se přírodní kosmetika tak často pyšní.

Svůj volný čas jsem zasvětila testování kosmetiky a proto to nechci vzdát ani s přírodní kosmetikou. V rámci rozumného rozpočtu sem-tam pořád zkouším najít něco zajímavého, co bych mohla doporučit širokému spektru spotřebitelů.

Mám tady pro vás velmi zajímavý příběh. Pojďme se blíže podívat na Slovenskou pleťovou masku Kvítok,  Medová Maska s Kozím Mliekom. Že prý zklidňující, tak uvidíme…

Poznámka: Tato recenze není sponzorována. Produkt jsem zakoupila z vlastních zdrojů.

7

Medová Maska s Kozím Mliekom pre Suchú/Citlivú Pleť

Info od výrobce: Podráždění, začervenání, pálení, svědění,  napětí… Jestli znáte tento pocit a často míváte suchou, citlivou a podrážděnou pleť, zklidňující pleťová maska s kozím mlékem a medem bude pro Vás to pravé. (Zdroj 1)

TYP:  zklidňující, vyživující pleťová maska (1-2x týdně)

OBJEM:   30ml

CENA:  213 Kč

Dostupný na Biooo, Kitok.sk, Naureus (tady nemám zkušenost s nákupem)

zkušenosti

Až druhý pokus ukázal, jak na to. Maska nedráždí a příjemně voní. Když se nanese na skutečně úplně mokrý obličej, tak teprve funguje a ani při 15min schnutí plet nepne. To je příjemné a nečekané, protože maska vypadá a působí jako bahenní či jílová maska a ty rychle schnou a pleť často sice vyčistí, ale také příšerně vysuší. To není případ této masky.

Zvláštní, jakoby písková konzistence se trošku špatně nanáší. Chce to trosku šikovnosti a hlavně neváhat, nepatlat se s tím dlouho, protože pak maska za chodu schne a žmolkovatí. Pokud vám to trvá dlouho, tak na některých místech roztíráte takovou pískovou pastu. Není to ale písek. Tato zvláštní složka je ajurvédský prášek z posvátné bazalky-Tulsi.

TIP: pokud vám maska rychle schne pod rukami, nevadí. Jednoduše si navlhčete ruce a pokračujte.

Maska je celkem příjemná. Moje pleť citlivá na parfemaci a esenciální oleje byla po celou dobu v pohodě a necítila jsem žádné podráždění. To byla původně moje velká obava.
Maska je výrobcem určena pro suchou a citlivou pleť. Já jsem si do poslední chvíle myslela, že na suchou pleť tato maska vůbec není vhodná. Jak já se pletla! Je v tom ale jeden zásadní háček. Musíte znát následující triky.

9

TIP

Zásadní dvojitý TRIK úspěchu je:

  1.  Mějte skutečně mokrý obličej před nanesením masky. Ne takový ten navlhčený obličej, jak to známe, ale pořádně mokrý!
  2.  Pokud můžete, dejte si masku jako kůru během koupele. Nebo nanášejte masku v horké koupelně po sprchování a poseďte si s maskou tam, nejlépe celých 15min.

Vlhkost okolního vzduchu se totiž ukázala jako zásadní faktor.

9

Složení

„Prunus Armeniaca Kernel Oil (olej z marhuľových jadier – organický, nerafinovaný), Ocimum Sanctum Leaf Powder (organický ajurvédsky prášok Tulsi – Bazalka posvätná), Caprae Lac (kozie mlieko), Maltodextrin-Mel Powder (med), Vitis Vinifera Seed Oil (olej z hroznových jadier – organický), Butyrospermum Parkii Butter (bambucké maslo – organické, nerafinované), Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojobový olej – organický, nerafinovaný), Lavandula Angustifolia Oil (esenciálny olej Levanduľa), Anthemis Nobilis Flower Oil (esenciálny olej Harmanček), Tocopherol (prírodný Vitamín E), *Linalool“ (Zdroj 2)

Až druhý pokus ukázal skutečné kouzlo této masky. Když jsem poprvé masku zkoušela, sedla jsem si do obýváku. Pleť i maska vyschly „jako cesta“ a zdaleka to nebyla tak příjemná zkušenost a ani efekt nebyl tak zajímavý. Už jsem se chystala masku předat o dům dál. Ještě jednu šanci ale dostala.

Při smývání maska změní barvu z hnědé na šílenou, močálově zelenou. Masku je potřeba nejdřív celou opět navlhčit a poté smývat vlažnou nebo teplejší vodou. Studená voda by oleje dostatečně nesmyla.

Jsem v šoku! Hned na první pohled vidím, že pleť je skutečně zklidněná. Začervenání z předchozího rýpání se v obličeji ustoupilo. Pleť je projasněná a vypadá vyživená. Na dotek je pěkně hebká. I póry se mě zdají pročištěné. Vidím, že množství výživných olejů v masce udělalo své kouzlo. Skoro bych si nemusela dávat krém! Až na konci testu vidím, proč se výrobce zaměřil na suchou pleť tj. typ pleti, který ocení vyživující oleje. Pleť byla vyživená i následující den ráno.

Zřejmě nějaké složky masky na sebe vážou vodu a díky vlhkému prostředí se jejich efekt nakonec dostavil. Podobně je to např. i se slavnou kyselinou hyaluronovou. Když ji nanesete v prostředí s nízkou vlhkostí, tak si tu kýženou vodu, kterou hledá a váže, najde ve vaší pleti a vás nakonec místo hydratace více vysuší (o tom zase někdy příště).

Splnila maska, co slibuje výrobce?

Tato maska mne skutečně potrápila i překvapila. Po prvním použití jsem jí skoro vyhodila. To by byla velká škoda. Ano, maska splnila, co výrobce slibuje. Kdejaká maska se nanáší na vlhký obličej. Tato maska ale vodu skutečně bytostně potřebuje. Jinak se chová jako písková pasta a efekt je skoro opačný.

Proto bych od výrobce ocenila více pečlivosti při instrukcích (možná jsem jenom náročná, ale vážně bych tu masku bývala vyhodila, protože jsem nevěděla, jak jí použít nejlépe a to mne štve).
Nicméně, konec dobrý, všechno dobré. Podle mne je toto ideální maska, když si dáváte koupel. Jenom nevím, jak bude vypadat ta vana. Ale co bychom nedali za krásu? Nakonec si tu masku nechám.

Mějte se krásně a Milujte Svojí Pleť

Použité zdroje:

Zdroj 1

Zdroj 2

Líbila se vám recenze? Koukněte na další.

Axinka

 

Další články