Velké srovnání:
3 slavné masky
Skinfood
Terapie jídlem
Tak by se dal nazvat zážitek, při použití pleťových masek Skinfood. Tyto vyživující 10 minutové masky si získaly neuvěřitelnou oblibu u většiny příznivců korejské kosmetiky po celém světě. Recenze mluví za sebe.
I když aktuálně testuji převážně produkty bez parfemace (kvůli citlivé pleti), 3 masky od Skinfood vám musím představit. Jsou to kultovní oblíbenci. Tyto masky dlouho používám již několik let. Recenze a srovnání 3 ze 4 neojblíbenějších masek od značky Skinfood právě začíná:
Poznámka: Následující článek ani produkty nejsou placenou propagací. Produkty jsem zakoupila sama a zkušenosti sdílím pro zábavu, jako velký fanoušek korejské kosmetiky ♥
Black Sugar Honey Mask Wash off
NOVÝ název ´21: Honey Sugar Food Mask
Info od výrobce: Maska s vysokým obsahem medu a krystalky cukru jemně odstraňuje odumřelé buňky. Zároveň pleť hloubkově vyživují nejen med, ale také vitamíny a minerály obsažené v masce. (Zdroj 1)
TYP: exfoliační pleťová maska
OBJEM: 100ml
CENA: 12-15 USD
Jak se používá?
Maska se nanáší jemně a na vyčištěnou, ještě lehce vlhkou pleť. Zdůrazňuji nanášejte JEMNĚ. Krystalky cukru jsou totiž fyzická, či mechanická exfoliace* u nás známá jako „peeling“. Masku necháte působit 5-10 minut, poté opláchněte a naneste péči o pleť (minimálně krém).
Maska Skinfood Black Sugar Honey Mask Wash Off je v mechanické exfoliaci a opětovné výživě skutečně jedinečná a nebojím se ji doporučit i v době silného tažení proti mechanické exfoliaci obecně.
TRIK této masky je v tom, že exfoliaci zajišťují jemné krystalky cukru. Na rozdíl od jiných zrníček, cukr se dá rozpustit. A v tom je ten trik! Nechte masku působit například během sprchování. I 5 minut totiž stačí, aby se dostavil vyživující efekt této masky. Krystalky cukru se z poloviny rozpustí, a vy máte masku, která více vyživuje a méně drhne pleť. Hodně záleží, také na tom, jak jemně pleť masírujete.
Mechanická exfoliace proto, že odumřelé kožní buňky odstraňujeme z pleti fyzickým drhnutím nějakým zrnitým materiálem. Tento typ exfoliace je obecně ta (nej)drastičtější forma, která někdy může pleť poškodit a tvořit mikrofraktury např. při doma míchaných cukrových maskách atd. (dermatoložka, Youtuberka Dr. Dray řekne více v EN)
Na téma exfoliace a jejich úskalí se už chystá podrobnější článek.
zkušenosti
Vůně je neuvěřitelně příjemná. Hned po otevření cítíte sladkou vůni skutečného medu a cukru a máte chuť ochutnat. Skinfood se s vůní skvěle trefil, nemáte pocit, že je to chemická vůně.
Nanášení masky je trošku patlání se v kelímku. Je to skutečně, jako bychom zabořili prsty do medu. Hned na začátku je lepší obsah kelímku dobře promíchat, aby se cukr a med lépe propojili. Tato medová pasta je trošku lepivá, ale za ten výsledný efekt jí to odpustíte. I s mojí citlivostí na parfemaci produktů jsem necítila žádné podráždění, naopak.
Doporučuji vždy používat špachtličku, nebo prostě použijte malou lžičku. Jinak do produktu prsty zanášíte bakterie a kosmetika začne degradovat.
Ideální maska, když potřebujete pleti dodat pořádné hloubkové zklidnění a vyživení nejen v chladných měsících například po dni venku na mrazu nebo při vysušené pleti z klimatizace, po dlouhém cestování apod. Výsledný pocit je znát: pleť je trošku projasněná a viditelně vyživená (prý je hrozné napsat „naducaná“, tak to nepíšu, ale ty synonyma nejsou) 😛
Jak cukr, tak med mají hloubkově vyživující a dále antibakteriální účinky.
TIP pro líné
Již druhý kelímek cukrové medové masky používám jako rychlo-masku ve sprše. Tj. nanesu hned na začátku, nechám působit a smývám až jako poslední. I když je maska příjemná, už mne nebaví sedět 20min na gauči s lepivou maskou na obličeji a doufat, že nic neupatlám.
Masku mohu doporučit všem typům pleti. Problematická pleť ocení antibakteriální účinky, které jsou kombinované s vyživením pleti a tedy šetrnější. Při velmi citlivé pleti doporučuji nejdříve vyzkoušet v malém množství např. na krku.
TIP pro extra péči: pokud vaše pleť dobře snáší produkty s vůní a zároveň si potřebujete dopřát pořádnou kůru pro zničenou pleť, můžete tuto masku nechat působit i 20 minut (Black Sugar Honey Mask Wash off)
složení
Maska má vylepšené složení a na seznamu ingrediencí skutečně* najdete med a to ne ledajaký! Obsahuje více než 9% nejkvalitnějšího manuka a akátového medu a dále hnědý cukr. Obě složky jsou vysoko na seznamu ingrediencí. Nepsané pravidlo je, že ingredience jsou v pořadí dle množství, v jakém jsou zastoupeny. Medu a cukru má tato maska skutečně dost.
*Možná to nezkoumáte, ale spousta produktů na trhu se pyšní obsahem medu na obalu a často ve složení žádný nenajdete. Koukněte někdy na složení kosmetiky. Nemusíte rozumět skoro ničemu, ale slovo „honey“ či „med“ umíme pohledat.
Maska dále obsahuje makadamový olej. Je to jeden z nejdražších rostlinných olejů na světě a je plný vitamínů a tělu prospěšných látek. „Makadamiový olej používaný přímo na pokožku či v kosmetických přípravcích bojuje proti stárnutí pleti, podporuje hydrataci a regeneraci pokožky, udržuje ji pružnou a sametově hebkou.“ (Zdroj 2)
Sucrose, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Honey, Water, Cetyl Ethylhexanoate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Stearalkonium Hectorite, C12-14 Pareth-12, Ceteth-10, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Lanolin, Propolis Extract, Peucedanum Graveolens (Dill) Extract, Lactobacillus/Hibiscus Sabdariffa Flower Ferment Filtrate, Butylene Glycol, Lactobacillus Ferment, Saccharomyces Ferment, Sorbitan Laurate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Caramel, Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Fragrance. (Zdroj 1)
Splnila maska, co slibuje výrobce?
Jednoznačně ano a to nad očekávání! Nebojím se tuto masku doporučit. Je to příjemně voňavý způsob, jak své pleti dopřát jednorázové, ale hloubkové a rychlé vyživení.
Black Sugar Strawberry Mask Wash off
Info od výrobce: Maska obsahuje krystalky hnědého cukru, bohatého na minerály. Dále obsahuje olej z jahodových zrníček a jahodová zrníčka. Jemnou masáží odstraníte odumřelé buňky a pleť zůstane svěží, čistá a vonící po jahodách. (Zdroj 3)
TYP: exfoliační pleťová maska
OBJEM: 100ml
CENA: 12-15 USD
Maska se nanáší jemně a na vyčištěnou, ještě lehce vlhkou pleť. Zdůrazňuji nanášejte VELMI JEMNĚ. Jahodová zrníčka jsou totiž mechanická exfoliace u nás známá jako „peeling“ a vaší pleti můžou při nešetrném drhnutí způsobit okem-neviditelná mikrozranění. Masku necháte působit 10-15 minut, poté opláchněte a naneste péči o pleť (minimálně krém).
zkušenosti
Již po otevření kelímku máte chuť natřít si celý obličej. Ta vůně jahod je skutečně neodolatelná! Maska vypadá jako hustý krémový džem se zrníčky jahod a cukru. Takto vypadá dokonalá terapie „jídlem pro pleť“. Dobře se nanáší a stačí jemná vrstva.
Doporučuji vždy používat špachtličku, nebo malou lžičku, aby vám produkt vydržel co nejdéle bez bakterií. Hned na začátku je dobré obsah kelímku dobře promíchat, aby se cukr s maskou lépe propojili.
Tato jahodová pasta je trošku lepivá, ale za ten výsledný efekt to stojí. Ani s citlivostí na parfemaci produktů jsem necítila podráždění.
Masku mohu doporučit všem typům pleti, zvláště těm se sklonem k pupínkům.
Tato maska mne velmi příjemně překvapila tím, že viditelně působila na pupínky a nečistoty viditelně vyplavovala na povrch. Po smytí jsem měla příjemný pocit, že jsem si dopřála antibakteriální kůru ovšem bez agresivních a vysušujících přípravků. Naopak, tato rychlo-kůra pro pleť krásně vyčistí, projasní a vyživí zároveň. Zní to parádně, že?
O této i předchozí masce kolují chvály po světe. Samozřejmě i spousta dalších produktů jiho-korejské kosmetiky bere zákazníky za srdce. O tom v dalších článcích.
Při velmi citlivé pleti doporučuji nejdříve vyzkoušet v malém množství např. na krku.
TIP pro líné: I jahodovou masku používám jako rychlo-masku ve sprše. Tj. nanesu hned na začátku, nechám působit kým se myju a smývám až jako poslední.
složení
„Caprylic/Capric Triglyceride, Sucrose, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cetyl Ethylhexanoate, Stearalkonium Hectorite, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Lanolin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Fragaria Vesca (Strawberry) Seed, Sorbitan Laurate, Fragaria Ananassa (Strawberry) Seed Oil, Water, Bht, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Caramel, D&C Red No.33(Ci 17200), Fd&C Yellow No.6(Ci 15985), Fragrance“ (Zdroj 3)
Splnila maska, co slibuje výrobce?
Ano, opět nad očekávání splnila. Je to zážitek jak pro pleť, tak pro další smysly. Antibakteriální účinky jsem také zaznamenala. Jahodovou masku si oblíbila nejedna moje kamarádka.
Rice Mask Wash off
Info od výrobce: Tato klasická smývací maska obsahuje rýžovou vodu plnou vitamínu E a antioxidantů. Maska poskytne jemnou exfoliaci a pleť zanechá projasněnou, vláčnou, čistou a hydratovanou. (Zdroj 4)
TYP: exfoliační pleťová maska
OBJEM: 100ml
CENA: 12-15 USD
Maska se nanáší jemně a na vyčištěnou, ještě lehce vlhkou pleť. Necháte působit 5-15 minut, poté opláchněte a naneste péči o pleť např. krém.
zkušenosti
Hned po otevření kelímku ucítíte silně parfemovaný produkt. Tato vůně je výrazná. Pro mne osobně je to jeden z důvodů, proč mi tato maska nesedla. Rýže nevoní, tak by nemusela vonět ani tato maska. Určitě by to bylo lepší, než syntetická vůně podobná velikonočním voňavkám.
Konzistence je hustá pudingová.
Místo krystalků cukru apod. má tato maska něco, co připomíná gelové kapsulky, či zrníčka viz foto. Nanášení je jednoduché, maska není lepivá. Při nanášení jsem měla pocit, že si po obličeji roztírám rýžový puding.
Mne osobně tato konzistence nezaujala. I proto, že ve složení hned třetí v pořadí je silikon, následuje alkohol (tomu se většinou zcela vyhýbám) a celkově tato maska nemá zdaleka tak atraktivní složení, jako předchozí dvě (takže „Whats the hype?“ neboli proč je takovým hitem?)
TIP pro citlivou pleť: pokud při jakémkoliv produktu cítíte pálení, svědění či jiné podráždění pleti, bez váhání okamžitě produkt smyjte vlažnou vodou a nechte pleť najít opětovnou rovnováhu. Na podrážděnou pleť nenanášejte vrstvy dalších produktů. Vynechte všechny séra a aktivní kyseliny. Pleť můžete zklidnit jemným tonerem bez alkoholu a bez parfemace a dále krémem opět bez parfemace. Nejlepší záchranný je krém na obnovu kožní bariéry. Tím ale nemyslím vazelínové výrobky, s tím nemám zkušenosti. O skvělých krémech na pomoc kožní bariéře, pro atopickou pleť a minimalistickou rutinu se chystá článek tady na blogu.
Masku bych doporučila normální, až mastné pleti, ale pouze tehdy, pokud vám nevadí silná vůně.
Můj názor je, že tato maska není vhodná pro citlivou, problematickou ani suchou pleť. Jediná omluva silné parfemace je to, že produkt smýváte a tedy nezpůsobí takové škody, jako v krémech apod.
Maska má také na první pohled dobré recenze např. na Sokoglam 4,5*. Začtete-li se do recenzí, silnou vůni a nepříliš přesvědčivé výsledky zmiňují docela často. Pouze jako laik, když koukám na složení, kromě rýžové vody a maličko kyseliny hyaluronové nic pleti prospěšného nevidím.
složení
„Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Glycerin, Polysorbate 80, Jojoba Esters, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, Dimethicone, Carbomer, Potassium Hydroxide, Algin, Sucrose Cocoate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Polyglutamic Acid, 1, 2-Hexanediol , Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Fragrance“ (Zdroj 4)
Splnila maska, co slibuje výrobce?
Nemám pocit, že by gelové kapsulky odstranili odumřelé buňky. Projasnění ani hydrataci pleti jsem nepozorovala. Čekala jsem podobně smyslný zážitek, jako u předchozích dvou masek.
Kvůli silné vůni jsem této masce dala jenom 2 šance. Bohužel moje Skinfood Rice Wash Off Mask putovala o dům dál.
Doufám, že vám toto nezávislé srovnání pomůže při rozhodování.
Axinka
Další články